ÜLDINE ÜLEVAADE:
Toidukoht: Kiirtoidukoht
Köök: Itaalia

Hinnaklass: €€ (keskmine)

Toit:
4.67/5
Joogid:
4/5
Teenindus:
1.33/5
Puhtus:
2.5/5
Keskmine hinnang:
3.13/5

TUTVUSTUS...

Vapiano menüü põhineb ehtsal Itaalia köögil – pitsad, pastad, salatid, lisaks antipasti ehk eelroad ja dolci ehk magustoidud. Menüü on rikkalik ja igaühele leidub midagi. Sobiv ka veganitele ja taimetoidu armastajatele. Restorani eesmärgiks on kompromissitu värskus ja toorainete kvaliteet. Sellest tulenevalt on nende rahvusvaheliseks hüüdlauseks „Vapiano – Värskuse kodu“.

HINNAKLASS...

€€ (keskmine)

Ma pean ausalt tunnistama, et kui kunagi oli Vapiano suhteliselt soodne, siis viimasel ajal on hind meeletult tõusnud. Hinnad on kohati samad, mis juba veidi odavamates restoranides, kuid hõng on ju tegelikult pigem kvaliteetne aga endiselt kiirtoidukoht. Sellest hoolimata arvan, et keskmisest kindlasti veidi kallim toidukoht. Aga arvestades, et tegelikkuses ühest roast saab kõhu täis, on see päris hästi. Magustoit ise oli näiteks juba 6,50€. Kokku läks mul jookidega koos üle 50€.

TOIDU HINNANG…

4.57/5

Üldiselt oli toit tõesti hea, kõik valmis kiiresti ning erinevalt tavalisest restoranist on Sul alati võimalus kõike muuta, juurde lisada või ära võtta. Mina võtsin eelroaks bruschettad koos Caprese salatiga, pearoaks võtsin endale Scampi e Spinachi pasta ja magustoiduks apelsini tiramisu.

Eelroog: bruschetta koos Caprese salatiga

4/5

Bruschettad oli mõnusalt krõbedad ning mahlase tomatisalsaga, millel oli piisavalt maitset lisatud. Lauas oli veel võimalus juurde lisada tšilliõli, mis andis mõnusalt vürtsikust juurde ja avas veelgi rohkem selle lihtsa Itaalia köögi reaalsust. Caprese salat oli väga lihtne, oleks võinud olla seal juures ka rohkem maitset. Kirsstomatid olid veidi läbi vettinud ning mozzarella tundus samuti täiesti tavaline mozzarella. Itaaliasse see mind kahjuks väga tagasi ei viinud.

Pearoog: pasta Scampi e Spinachi

5/5

Ma pean tunnistama, et see polnud esimene kord, kui ma seda pastat sõin – see on mu üks lemmikuid ning hoolimata sellest, et pasta võttis minu arvates veidi rohkem aega, siis see oli täpselt selline nagu ma oleksin oodanud. Mõnusalt kreemine, krevetid olid perfektselt küpsetatud ning värsked kirsstomatid ja spinat lisaks täpselt parajalt värskust ja hapukust muidu sellele kreemisele ja täidlasele pastale. Mina valisin süüa seda rooga koos linguine’i pastaga, mis on pikamat sorti pasta, aga kindlasti sobib see ka lühema pastaga.

Magustoit: apelsini tiramisu

5/5

Kui ma muidu armastan tiramisu, siis selle puhul on eriti oluline just selle kreemi tasakaalu saavutamine. Ja ma pean täiesti tõdema, et kõike oli parasjagu, apelsini nüanss lisas jällegi nii mõnusat värskust kogu magustoidule. Kui Vapiano tavaline tiramisu on serveeritud klaasi sees, siis seda sai süüa koogina nii nagu see just traditsiooniline on. Ma reaalselt mõtlesin, et oleks võinud veel teisegi desserdi seekord võtta, aga kahjuks või õnneks sain viimase apelsini tiramisu ja nii see jäigi!

JOOGID...

4/5

Jookidest katsetasin nii alkoholivabasid oma maja jooke kui ka toidu kõrvale pakutavaid veine. Salati kõrvale mõtlesin, et kas ma võtan Vapiano limonaadi või jäätee, aga otsustasin ikkagi limonaadi kasuks, sest see tehakse kohapeal ja kõlas lihtsalt hästi. Veinist valisin pearoa kõrvale valge veini – Chardonnay. Magustoidu kõrvale võtsin ühe Cappuccino, et saaks ka Latte Art’i hinnata.

Alkoholivaba jook: Vapiano limonaad

5/5

Kui ma muidu armastan tiramisu, siis selle puhul on eriti oluline just selle kreemi tasakaalu saavutamine. Ja ma pean täiesti tõdema, et kõike oli parasjagu, apelsini nüanss lisas jällegi nii mõnusat värskust kogu magustoidule. Kui Vapiano tavaline tiramisu on serveeritud klaasi sees, siis seda sai süüa koogina nii nagu see just traditsiooniline on. Ma reaalselt mõtlesin, et oleks võinud veel teisegi desserdi seekord võtta, aga kahjuks või õnneks sain viimase apelsini tiramisu ja nii see jäigi!

Alkoholiga jook: Chardonnay valge vein

3/5

Ma pean ausalt ütlema, et veinimenüü oli üpris väike – valgeid veine oli vaid 5tk. Teenindaja mind kahjuks ise väga aidata ei osanud, kuna ta ise väidetavalt veine ei joo. Proovisin lasta tal veini sobitamist söögiga teha, aga antud vein oli veidi liiga kerge sellise pasta kõrvale. Oleks ise kindlasti midagi tugevamat ja sügavama maitsega eelistanud. Antud vein oleks ilmselt rohkem kanaga sobinud.

Kohvijook: Cappuccino

4/5

Kasutusel oli Illy kohviuba, mis on tõesti üks parimaid Itaalia kohvitootjaid. Kohv oli väga hea ja tasakaal paigas ning temperatuur oli täpselt paras ning vaht oli siidine, kahjuks, aga joonistus ei olnud väga ilus kohvi peal.

TEENINDUS:

1.33/5

Teeninduse puhul kurvastas mind kõige enam, et kontakt reaalsete teenindajate või töötajatega jääb äärmiselt lühikeseks või olematuks. Kahjuks seda oli tunda. Kontakti ma vastuvõtus ei saanud (läksin 2. korruse sissepääsust sisse), sest kassa oli tühi. Keegi süsteemi ei seletanud, lauad olid musti nõusid täis ning baaritöötaja ei osanud mind üldse aidata.

Sisenemine:

1/5

Kahjuks sisenemisel keegi mind ei tervitanud ega süsteemi ei seletanud, minu jaoks oli Vapianis uus süsteem – eelnevalt anti sulle kassas kaart ning teenindajad panid kõik Sinu tellimused kaardi peale ning kui väljusid, siis see kaart oligi Sinu tellimus ning saidki kõige eest korraga maksta. Väga mugav süsteem oli. Nüüd tellid kas ekraanilt või telefoni kaudu, ehk kui tellid mitu korda, siis pead iga natukese aja tagant maksma. Teenindajalt nõu kahjuks ei saa küsida, sest kedagi seal juures ei olnud.

Teenindus söömise ajal:

2/5

Kusjuures söömise ajal ma ka väga teenindajaid ei näinud, baaritöötaja oli olemas, kellelt ma sain limonaadi ja veini tellida, aga laudu koristas vist 1 inimene. Tema kordagi minu musti nõusid ära ei viinud, me olime seal 1,5h ning kõik kasutatud nõud jäid lauale, mis oli väga ebameeldiv. Keegi ei uurinud, kas toit maitses, kas kõik sobib/meeldib ega midagi muud sellist. Kui pastale järgi läksin, siis minult küsiti, et kas soovite juustu pastale ja ciabattat kõrvale, muud midagi. Sooviti head isu!

Väljumine:

1/5

Väljumisel kedagi juures ei olnud ega keegi midagi ei soovinud ega küsinud. Emotsioon jäi kuidagi poolikuks.

PUHTUS:

2.5/5

Laudade puhtus jättis veidi soovida. Nagu ma eelmises punktis ka välja tõin, siis keegi meie lauda vahepeal ei puhastanud ega midagi ära ei viinud. Tualett oli ka minu jaoks veidike räpane.

Laudade puhtus:

3/5

Kui mina lauda läksin oli küll laud puhas ja korras, aga nagu ka eelnevalt ütlesin, siis keegi lauast musti nõusid ära ei viinud ega koristanud. See veidike mõjutas üldist meeleolu ning üldpilti.

Üldine puhtus:

2/5

Kui üldised ruumid ja ka töötajate enda pinnad tundusid korras ja puhtad, siis tualett oli väga must. Igal pool olid pritmejäljed ja 1 kraanikausi juures ei olnud ka seepi, teise juures õnneks oli. Paberid oli põrandal ning peeglid olid samuti mustad.

ÜLDINE KOKKUVÕTE:

Tegelikult toit ise oli hea ning kui otsidki kohta, kus näiteks mõnusalt lõunat süüa kus keegi Sina häirima ei tule ega küsimusi küsima, siis see koht on täpselt Sulle. Kui Sul on aga eelistus hea ja kõrge kvaliteediga teeninduse järele, siis see koht pole Sinu jaoks tõenäoliselt parim. Toit aga ise oli väga nauditav.